Pora na urządzenie ogrodu

Idzie wiosna

Nie da się ukryć, że w powietrzu czujemy już wiosnę. Cieszy nas to, ponieważ możemy się wziąć za urządzanie naszego ogrodu. Z zabawy w ogrodzie ucieszą się także nasze dzieci. Niestety dzieciom nie wystarczą przyjemne promienie słoneczne. Są im do szczęścia potrzebne zabawki ogrodowe. Co kryje się pod tą nazwą? Na pewno są to różnego rodzaju piłki, wiaderko i akcesoria do zabawy w piasku, a także elementy znacznie większe. Do tych większych zalicza się bramki do gry w piłkę, basen, czy też trampolina.

Aby to wszystko umieścić w naszym ogrodzie, to będziemy potrzebować naprawdę sporo miejsca. Gdy wiemy, że nasz ogród jest mały, to lepiej od razu zrezygnujmy z kilku zabawek, ponieważ w naszym ogrodzie nie będzie się, dało nawet przejść, a co dopiero zrelaksować. Musimy znaleźć ten złoty środek.

Nieco więcej o zabawkach ogrodowych

Gdy dopiero musimy kupić zabawki do ogrodu, to pamiętajmy o tym, aby były one odporne i trwałe. Nie mówimy tu tylko o rzucaniu nimi przez dzieci, ale także o narażeniu na działanie zmieniających się warunków atmosferycznych. Wielu ekspertów uważa, że najlepiej do ogrodu nadają się zabawki plastikowe. Dlaczego? Wynika to z tego, że zabawki plastikowe można łatwo umyć i zachować w pełnej czystości.

Gdy będziemy zamawiać dla naszego ogródka piaskownicę, to pamiętajmy o tym, aby była ona na zamykanie. Raczej nikt  nie chce, aby nasza piaskownica służyła kotom z sąsiedztwa jako ogromna kuweta, prawda? Przemyślmy to albo sami doróbmy jakąś zasłonę.

Gdy stawiamy na takie zabawki ogrodowe jak zjeżdżalnie, czy też huśtawki, to pamiętajmy, aby to już były zabawki bardzo trwałe. Obecnie powróciły do łask zabawki drewniane. Gdy nasze huśtawki drewniane będą odpowiednio zaimpregnowane, to na pewno się im nic nie stanie. Musimy o tym wiedzieć, aby czasem nie zostać po zimie niemiło zaskoczonym.

Pamiętajmy – ogród może być jednocześnie naszą oazą spokoju, a dla naszego dziecka terenem do zabawy. Wszystko jest możliwe do osiągnięcia.